Pracownia radiologiczna

Nasze narzędzia pracy w gabinecie

Stomatologia Krakowska posiada własną pracownią radiologiczną, w której znajduje się pantomograf, ortopantomograf oraz aparat do radiowizjografii. Dzięki takiemu wyposażeniu możemy zagwarantować naszym pacjentom trafną ocenę problemu i leczenie na najwyższym poziomie. Zdjęcia RTG wykorzystujemy podczas planowania zabiegów stomatologicznych, jak również w procesie kontrolowania postępów leczenia, co pozwala nam na postawienie jednoznacznej diagnozy. Stosujemy urządzenia, które zwiększają precyzję wykonywanych zabiegów, przy najmniejszym narażeniu na promieniowanie radiologiczne.

Pantomogram i Ortopantomogram

W naszej pracowni radiologicznej wykorzystujemy wysokiej jakości cyfrowy aparat Gendex Orthoralix 9200, który wykonuje panoramiczne zdjęcia całej szczęki i żuchwy. Dzięki zdjęciom panoramicznym możemy bardzo dokładnie ocenić stan jamy ustnej pacjenta i postawić prawidłową diagnozę. 

Rentgen stomatologiczny daje pewność odpowiedniego przeprowadzenia leczenia. Przede wszystkim zabieg ten służy do odpowiedniego zaplanowania procesu leczenia. Zaleca się go w przypadku leczenia kanałowego, protetycznego, implantologicznego, ortodontycznego, a także przy planowaniu usunięcia zębów. Zdjęcie pantomograficzne pozwala także na ocenę ubytków trudnych do dostrzeżenia i wykrycia na fotelu stomatologicznym. Zdjęcie pantomograficzne jest niezbędne przy infekcjach oraz urazach. Pozwala również wcześnie wykryć choroby, którym nie towarzyszą żadne dolegliwości bólowe, umożliwiając wczesne rozpoczęcie leczenia. Zdjęcia panoramiczne są dla pacjenta całkowicie bezpieczne i bezbolesne.

Radiowizjografia

Nasz gabinet wyposażony jest w punktowy aparat RTG, dzięki któremu lekarz ma możliwość kontrolowania procesu leczenia na każdym jego etapie. W kilka sekund wykonuje on wysokiej jakości cyfrowe zdjęcie wewnątrzustne.

Zaletą tej metody jest niezwykła precyzja, która zwiększa bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Zdjęcia punktowe zapisywane są cyfrowo, a lekarz ma do nich wgląd zaraz po ich wykonaniu.

Radiowizjografia czyli zdjęcia punktowe potrzebne są na etapie diagnostyki, planowania oraz kontroli leczenia. Dokładny obraz daje lekarzowi możliwość wykrycia ubytków, które nie są widoczne podczas rutynowego badania stomatologicznego.